Jak dbać o higienę sprzętu endoskopowego?

Dodaj komentarz

Endoskop to wziernik medyczny, który sukcesywnie zyskuje coraz większą popularność. Nic dziwnego, bo urządzenie to zrewolucjonizowało współczesną chirurgię. Aby zapewnić pacjentowi bezpieczeństwo i ochronę zdrowia i życia, konieczne jest jednak zachowanie pełnej sterylności urządzenia. Dlatego też coraz większym zainteresowaniem cieszą się myjnie endoskopowe. Umożliwiając one nie tylko wyczyszczenie, ale również dezynfekcję endoskopów, pozwalającą na ich stałą gotowość do pracy.

Myjka endoskopowa – jak działa urządzenie?

Na rynku dostępne są obecnie dwa rodzaje tego typu produktów. Mogą być one bowiem przeznaczone dla jednego lub też dla dwóch urządzeń. Niektóre myjki wyposażone zostały w specjalistyczny system płukania kanałów endoskopu, kontrolę czujników przepływu, filtrację wody czy też w automatyczne otwieranie pokrywy. Wszystko to wpływa na zwiększenie jakości mycia. Podczas tego procesu urządzenie kontroluje również szczelność. Część z nich posiada drukarkę termiczną, potwierdzającą specjalnym wydrukiem gotowość narzędzia do pracy. Myjnia endoskopowa gwarantuje bezpieczeństwo nie tylko dla pacjenta, ale również i dla samego urządzenia. Nie powoduje ona uszkodzeń, zapewniając przy tym najwyższy poziom sterylności. Dodatkowo placówki medyczne zobligowane zostały do przechowywania endoskopów w specjalnych szafach. Dzięki nim możliwe jest zachowanie sterylności przez kolejne 72 godziny. Umożliwia to specjalny system, polegający na filtracji powietrza.

Myjnia endiskopowa jest przedmiotem działalności firmy Medipia https://myjniaendoskopowa.pl, która specjalizuje się w dystrybucji i szeroko pojętym serwisie urządzeń do automatycznego czyszczenia i dezynfekcji endoskopów giętkich do użytku medycznego.

Dezynfekcja myjni endoskopowych

Endoskopy to urządzenia, które wykorzystywane są wyjątkowo często. Dlatego też ich dezynfekcja zapewnia bezpieczeństwo kolejnym pacjentom. Sterylizacja niszczy bakterie i zarazki, których nie można usunąć podczas ręcznego mycia urządzenia. Odpowiednia temperatura i stężenie wykorzystywanego do dezynfekcji preparatu, stanowią podstawę sukcesu. Nic dziwnego, że innowacyjne urządzenia myjące zyskują coraz większą popularność. Zapewniają one bowiem wysoki poziom higieny, przyczyniając się do sterylizacji urządzeń, ratujących zdrowie i życie kolejnych pacjentów.

Profesjonalny serwis myjek endoskopowych

Stopniowy wzrost popularności tego typu urządzeń, spowodował zapotrzebowanie na usługę, jaką jest serwis myjni endoskopowych. Tego typu świadczeniom towarzyszy często profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego sprzętu, a także wstępne szkolenie pracowników. Mając na uwadze dobro pacjentów, warto postawić na wyspecjalizowaną kadrę profesjonalistów, która swoje usługi opiera na funkcjonującym prawie o produktach medycznych i ich użytkowaniu.

Korzyści płynące z zastosowania myjek endoskopowych

Myjki endoskopowe umożliwiają zachowanie wysokich standardów w zakresie higieny urządzenia. Co więcej, myjnie chronią endoskopy przed przypadkowym uszkodzeniem czy zarysowaniem. Oprócz sterylizacji, osuszają również endoskopy, dzięki czemu są one kompleksowo przygotowane do podjęcia pracy tuż po wyjęciu z myjni. Co więcej, myjki przyczyniają się do ochrony środowiska, poprzez ograniczenie zużycia wody i środków czyszczących. Eliminują one ryzyko zakażenia pacjenta i skracają znacznie czas przygotowania urządzenia do pracy. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie endoskopu nawet kilka razy w ciągu jednego dnia. To niezwykle ważna zaleta, wpływająca na sukcesywny wzrost zainteresowania tego rodzaju rozwiązaniami.

Kompleksową ofertę usług zapewnia firma wspomniana już firma Medipia. Jej szczegółowy opis znaleźć można na stronie https://myjniaendoskopowa.pl/zgloszenie-serwisowe - zamieszczono tu m.in. szczegółową ofertę, a także dane kontaktowe, pozwalające nawiązać połączenie, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież