Radca prawny - faktyczna pomoc

Dodaj komentarz

Polska to kraj wielu absurdów, w którym przepisy prawne bardzo często godzą w interesy osób najbardziej bezbronnych i potrzebujących. Zaliczyć do nich niewątpliwie można osoby niepełnosprawne zarówno fizycznie jak i intelektualnie, dzieci osierocone oraz samotnych rodziców.

Michał Wierzchowski - radca prawny w Zamościu

Radca prawny - pomoc w walce o nasze prawa

Bardzo często ludzie w naszym kraju pozostają bez środków do życia, a państwo odmawia im pomocy zasłaniając się szeregiem absurdalnych wręcz przepisów. Jeżeli masz wrażenie że mowa tutaj o Tobie to najprawdopodobniej jest to moment kiedy potrzebujesz pomocy prawnej. Urzędnicy służb socjalnych bardzo często nie informują potencjalnych petentów oraz osób szukających pomocy o przysługujących im poradach prawnych oraz jakichkolwiek pomysłach na rozwiązanie trudnej sytuacji. Nic więc dziwnego, że radca prawny w Zamościu pomaga osobom niepełnosprawnym odzyskać ich godność.

Doradctwo i realna pomoc

Kancelaria prawna to czasem jedyne miejsce gdzie należy szukać pomocy w trudniej sytuacji. Doświadczony radca prawny, bowiem bardzo dokładnie przyjrzy się sytuacji oraz sprawie, zbada ją dokładnie i przejrzy wszelką przekazaną mu dokumentację, dzięki czemu będzie mógł podsunąć swojemu klientowi lub klientce rozsądne rozwiązania z całej zaistniałej sytuacji.

Kancelaria prawna - czy każdego na to stać?

Niestety kancelaria prawna oraz doświadczony radca prawny kosztują. A osoby potrzebujące pomocy często nie dysponują zbyt dużymi środkami finansowymi przeznaczonymi na ten właśnie cel, dlatego kiedy potrzebujesz pomocy prawnej a jednocześnie nie masz pieniędzy na adwokata powinnienes/ powinnaś wiedzieć iż przysługuje Ci bezpłatna porada prawna w placówce MOPSu oraz GOPSu. Dyżurujący prawnik poprosi o wydanie oświadczenia iż w sytuacji obecnej nie jesteś w stanie zapłacić za poradę, a następnie poprosi Cię o opisanie swojej sytuacji.

Michał Wierzchowski - radca prawny w Zamościu

Koszt porady

Prawnicy w tego typu placówkach nie zawsze oddają się sprawom odwiedzających ich ludzi, tak jakby zrobili to w przypadku pełnopłatnego klienta. Jednak takie rozwiązanie jest zdecydowanie lepsze, aniżeli żadne. Bowiem każdy z nas jest przede wszystkim człowiekiem. Możemy akurat mieć szczęśliwy dzień i trafić na bardzo rzetelnego doświadczony radca prawny nawet w placówce MOPSu, który podpowie nam co możemy zrobić aby uporać się z trudną sytuacją, w jakiej akurat znaleźliśmy się. Kancelaria prawna kiedy potrzebujesz pomocy prawnej zwykle pobiera od swoich klientów opłaty z rzędu około stu do dwustu pięćdziesięciu złotych za jednorazową poradę.

Jak zorganizować środki finansowe?

Dla osoby w trudnej sytuacji materialnej oraz życiowej być może kwota ta nie jest małą - jednakże nie jest to także zbyt wygórowana opłata, dlatego każdy mniej więcej jest w stanie takie środki zorganizować. Możemy pożyczyć je od rodziny lub znajomych lub także zarobić chociażby sprzedając jakieś przedmioty, których już nie potrzebujemy. Mogą to być ubrania, biżuteria, sprzęt elektroniczny, książki, które już przeczytaliśmy lub cokolwiek innego co uda nam się akurat zbyć. Kiedy potrzebujesz pomocy prawnej nie wahaj się zgłosić do doświadczony radca prawny.
Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież