Jak domyć mocny klej z powierzchni skóry?

Dodaj komentarz

Kropelka i super glue to dwa, bardzo znane kleje szybkoschnące, których chętnie używamy w życiu codziennym - np. do sklejenia zabawki dziecka czy też jakiegoś drobnego elementu wyposażenia domowego. Problem pojawia się, gdy przyjdzie nam nieopatrznie skleić tym mocnym klejem ręce - czym usunąć klej super glue w takim wypadku? Zapraszamy do artykułu, gdzie podajemy skuteczne sposoby na rozwiązanie tego problemu. 

jak usunąć mocny klej ze skóry

Klej kropelka i super glue - charakterystyka

Zarówno super glue, jak i kropelka to kleje należące do grupy klejów cyjanoakrylowych. Ich zalety to szybkie działanie oraz szerokie spektrum zastosowania - przydają się zarówno w domu, jak i w różnego rodzaju przemyśle, a nawet w medycynie. Znane hasło reklamowe "co kropelka sklei sklei, żadna siła nie rozklei" sprawia, że wiele osób obchodzi się z nimi bardzo ostrożnie - gdy jednak przydarzy nam się sytuacja, gdy klej znajdzie się na powierzchni skóry, nie warto panikować. Istnieją sprawdzone metody, dzięki którym można rozkleić sklejone ręce i usunąć klej ze skóry

Jak domyć mocny klej ze skóry?

Gdy w przypadku pracy z malutką tubką kleju przydarzy nam się sytuacja, że znajdzie się on na naszej skórze, działajmy ostrożnie i spokojnie. Czym zmyć super glue? Najlepiej tym, co mamy pod ręką w domu. Pierwszym krokiem powinna być próba rozpuszczenia substancji. Zatem jak rozpuścić super glue? Spróbujmy użyć zwykłego zmywacza do paznokci, który zazwyczaj każda z Pań ma w swojej łazience. Rozpuszczalnikiem w tym wypadku jest zawarty w zmywaczu aceton. Należy zaaplikować substancję na płatek kosmetyczny, a potem cierpliwie pocierać sklejone miejsce. Warto mieć na uwadze, że aceton może podrażnić skórę, dlatego po skończonej procedurze warto zaaplikować krem nawilżający, by pomóc skórze się zregenerować. Pamiętajmy także, żeby nie próbować rozklejać palców na siłę - może to przynieść skutek odwrotny do zamierzonego i uszkodzić naskórek. 

Jak zmyć super glue, gdy zmywacz do paznokci nie działa? Istnieje alternatywa - jest to rzecz, którą również każdy z nas powinien posiadać w domu (w mniejszych czy większych ilościach). Mowa o alkoholu. Jak w tym wypadku wygląda procedura? Należy najpierw przemyć skórę ciepłą wodą, następnie zaś namoczyć gazę/wacik kosmetyczny w alkoholu (konieczne mocnym) i przyłożyć na około minutę do miejsca, z którego chcemy pozbyć się kleju. Po upływie minuty należy pocierać sklejone miejsce. Czynność powtarzamy aż do uzyskania pożądanego efektu. Po pozbyciu się kleju tutaj również należy pamiętać o zastosowaniu kremu nawilżającego, alkohol bowiem może silnie podrażnić naszą skórę.

Kolejnym sposobem jest zastosowanie soli i wody. Co prawda jest to rozwiązanie dla cierpliwych, ale cechuje się wysoką skutecznością. Schemat działania jest następujący: należy rozpuścić sól w ciepłej wodzie, a następnie zamoczyć w niej dłonie na około kwadrans. Po upływie tego czasu powoli rozdzielamy palce - pamiętajmy jednak, by nie szarpać zbyt mocno. Istnieje również kolejna metoda, bardzo podobna do tej z solą - mianowicie możemy zastosować również miksturę z rozpuszczonym mydłem. Ostatnim proponowanym przez nas rozwiązaniem jest użycie pumeksu - należy włożyć dłoń pod strumień ciepłej wody i przy pomocy pumeksu szorować skórę. 

Usunięcie mocnego kleju z powierzchni skóry być może nie należy do najłatwiejszych zadań, ale z całą pewnością jest wykonalne. Należy podejść do sytuacji spokojnie i bez paniki, a w razie wszelkich komplikacji nie wahać się skorzystać z pomocy medycznej. Przy używaniu kleju zachowujmy także podstawowe standardy bezpieczeństwa - nie naciskajmy na tubkę z dużą siłą, a podczas klejenia skierujmy tubkę tak, by nie miała możliwości dotknąć naszego ciała. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.