Skip to main content

Jak domyć mocny klej z powierzchni skóry?

Kropelka i super glue to dwa, bardzo znane kleje szybkoschnące, których chętnie używamy w życiu codziennym - np. do sklejenia zabawki dziecka czy też jakiegoś drobnego elementu wyposażenia domowego. Problem pojawia się, gdy przyjdzie nam nieopatrznie skleić tym mocnym klejem ręce - czym usunąć klej super glue w takim wypadku? Zapraszamy do artykułu, gdzie podajemy skuteczne sposoby na rozwiązanie tego problemu. 

jak usunąć mocny klej ze skóry

Klej kropelka i super glue - charakterystyka

Zarówno super glue, jak i kropelka to kleje należące do grupy klejów cyjanoakrylowych. Ich zalety to szybkie działanie oraz szerokie spektrum zastosowania - przydają się zarówno w domu, jak i w różnego rodzaju przemyśle, a nawet w medycynie. Znane hasło reklamowe "co kropelka sklei sklei, żadna siła nie rozklei" sprawia, że wiele osób obchodzi się z nimi bardzo ostrożnie - gdy jednak przydarzy nam się sytuacja, gdy klej znajdzie się na powierzchni skóry, nie warto panikować. Istnieją sprawdzone metody, dzięki którym można rozkleić sklejone ręce i usunąć klej ze skóry

Jak domyć mocny klej ze skóry?

Gdy w przypadku pracy z malutką tubką kleju przydarzy nam się sytuacja, że znajdzie się on na naszej skórze, działajmy ostrożnie i spokojnie. Czym zmyć super glue? Najlepiej tym, co mamy pod ręką w domu. Pierwszym krokiem powinna być próba rozpuszczenia substancji. Zatem jak rozpuścić super glue? Spróbujmy użyć zwykłego zmywacza do paznokci, który zazwyczaj każda z Pań ma w swojej łazience. Rozpuszczalnikiem w tym wypadku jest zawarty w zmywaczu aceton. Należy zaaplikować substancję na płatek kosmetyczny, a potem cierpliwie pocierać sklejone miejsce. Warto mieć na uwadze, że aceton może podrażnić skórę, dlatego po skończonej procedurze warto zaaplikować krem nawilżający, by pomóc skórze się zregenerować. Pamiętajmy także, żeby nie próbować rozklejać palców na siłę - może to przynieść skutek odwrotny do zamierzonego i uszkodzić naskórek. 

Jak zmyć super glue, gdy zmywacz do paznokci nie działa? Istnieje alternatywa - jest to rzecz, którą również każdy z nas powinien posiadać w domu (w mniejszych czy większych ilościach). Mowa o alkoholu. Jak w tym wypadku wygląda procedura? Należy najpierw przemyć skórę ciepłą wodą, następnie zaś namoczyć gazę/wacik kosmetyczny w alkoholu (konieczne mocnym) i przyłożyć na około minutę do miejsca, z którego chcemy pozbyć się kleju. Po upływie minuty należy pocierać sklejone miejsce. Czynność powtarzamy aż do uzyskania pożądanego efektu. Po pozbyciu się kleju tutaj również należy pamiętać o zastosowaniu kremu nawilżającego, alkohol bowiem może silnie podrażnić naszą skórę.

Kolejnym sposobem jest zastosowanie soli i wody. Co prawda jest to rozwiązanie dla cierpliwych, ale cechuje się wysoką skutecznością. Schemat działania jest następujący: należy rozpuścić sól w ciepłej wodzie, a następnie zamoczyć w niej dłonie na około kwadrans. Po upływie tego czasu powoli rozdzielamy palce - pamiętajmy jednak, by nie szarpać zbyt mocno. Istnieje również kolejna metoda, bardzo podobna do tej z solą - mianowicie możemy zastosować również miksturę z rozpuszczonym mydłem. Ostatnim proponowanym przez nas rozwiązaniem jest użycie pumeksu - należy włożyć dłoń pod strumień ciepłej wody i przy pomocy pumeksu szorować skórę. 

Usunięcie mocnego kleju z powierzchni skóry być może nie należy do najłatwiejszych zadań, ale z całą pewnością jest wykonalne. Należy podejść do sytuacji spokojnie i bez paniki, a w razie wszelkich komplikacji nie wahać się skorzystać z pomocy medycznej. Przy używaniu kleju zachowujmy także podstawowe standardy bezpieczeństwa - nie naciskajmy na tubkę z dużą siłą, a podczas klejenia skierujmy tubkę tak, by nie miała możliwości dotknąć naszego ciała. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze komentarze
A według mnie jeśli Panna Młoda czuje się dobrze ze swoim ciałem, to nie ma sensu dobierać sukni, która specjalnie ją wyszczupli albo podkreśli to i owo. Ślub ma nie być dla niej torturą, podczas której będzie wciągać brzuch przez kilka godzin, bo czuła presję, żeby się dopiąć w jakąś sukienkę. Najważniejszą cechą sukni ślubnej jest to, że Panna Młoda czuje się w niej komfortowo, a nie czy coś podkreśla, czy nie :)
Ja wypowiem się z nieco innej perspektywy. Od zawsze byłem fanem motoryzacji i sporo czasu poświęcam na szukanie ciekawych ofert dotyczących sprzedaży aut. Tak znalazłem się na stronie https://zasada24.pl/#ostatnio-skupione-pojazdy-w-poznaniu, na której prezentowane są samochody skupione przez jeden ze skupów aut. Co ciekawe - jest możliwość kupienia tych pojazdów! Polecam każdemu miłośnikowi samochodów, bo można wypatrzeć różne perełki w stosunkowo niskich cenach. Jednak przed skorzystaniem z usług skupu - zarówno jako sprzedający, jak i kupujący - polecam się upewnić, czy działa on w sposób legalny.
Moje dzieci są niestety bardzo oporne na wycieczki rowerowe. Wzięłam ich kiedyś ze sobą na dosyć przyjemną trasę, ale po 15 minutach zaczęły narzekać, że są zmęczone... Chyba muszę jednak dawkować im jazdę na rowerze 😓
Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że wydajność pompy ciepła może zależeć od temperatury. Trzeba na pewno mieć to z tyłu głowy, kiedy decyduje się na zakup takiego sprzętu. Jednak niewątpliwie jest to urządzenie o wielu zaletach.
Jestem pasjonatem samochodowym i już niejednokrotnie kupiłem samochód po wypadku. Wystarczy tylko trochę wprawy przy naprawianiu i można w tani i szybki sposób pozyskać nowe, sprawne wozy.
Szukam właśnie prezentu urodzinowego dla taty, który uwielbia majsterkować i robię rekonesans, bo absolutnie się nie znam na narzędziach. Teraz będę musiała podejrzeć, które z wymienionych przyrządów tata ma w wyposażeniu, a których jeszcze nie...
Mam rodzinę w Niemczech i opowiadali mi jakie modne są u nich domki mobilne. Nie potrafiłam sobie wyobrazić takiego stylu życia, ale jak słucham ich opowieści, to muszę przyznać, że wydaje mi się to bardzo ciekawa alternatywa do zwyczajnego domu.
Razem z koleżankami zastanawiamy się nad jakimiś zabiegami z użyciem botoksu, ale niestety nie należymy do odważnych i troszkę się obawiamy... Uspokoiło mnie to, co zostało tutaj napisane, że to metoda bezpieczna i są bardzo małe szanse na wystąpienie powikłań.
Jako świeżo upieczona mama zdecydowałam się na plastykę brzucha, bo jego wygląd po ciąży spędzał mi sen z powiek... Pomimo wielu godzin ćwiczeń, nie byłam w stanie w żaden sposób wpłynąć na mój wygląd. Finalnie cieszę się, że zdecydowałam się na operację.
Z perspektywy czasu myślę, że w organizacji takiego wydarzenia rzeczywiście jest ważne wcześniejsze opracowanie planu z uwzględnieniem każdej rzeczy, którą trzeba załatwić. Warto mieć na uwadze, że trzeba też odpowiednio wcześnie skontaktować się z obsługą hotelu i poinformować ich o istotnych dla nich szczegółach.