Dlaczego warto odwiedzić Nowy Sącz?

1 komentarz

Nowy Sącz to miasto, które cieszy się coraz większym powodzeniem, choć nie zostało jeszcze całkowicie odkryte przez turystów. Na tych czekają tutaj jednak niezwykle ciekawe atrakcje, których nie warto pomijać, podróżując po województwie małopolskim. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy obrać Nowy Sącz na kierunek swojej podróży, koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Zebraliśmy w nim kilka interesujących miejsc, które warto odwiedzić w trakcie pobytu w mieście.

Pokoje gościnne Nowy Sącz

Które muzeum warto odwiedzić w Nowym Sączu?

W Nowym Sączu znajduje się kilka ciekawych placówek muzealnych. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj Muzeum Okręgowe, składające się z kilku oddziałów. Takie oddziały utworzono zarówno w centrum miasta, jak też poza nim. Dzięki temu każdy turysta może wybrać dogodny dla siebie kierunek. Będąc w mieście, warto odwiedzić Dom Gotycki, który znajduje się przy ul. Lwowskiej 3. Dużym zainteresowaniem cieszy się także galeria w dawnej synagodze przy ul. Berka Josolewicza 12. W Nowym Sączu koniecznie trzeba zobaczyć również Dom Robotniczy. Co więcej, można w nim nawet przenocować. Takie pokoje gościnne Nowy Sącz to szansa na lepsze poznanie miasta i nocleg w miejscu, w którym tworzyła się jego historia.

Czy warto odwiedzić Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu?

Oczywiście, że warto! W Miasteczku Galicyjskim wybudowano repliki pracowni i zakładów. Można zajrzeć tutaj do zegarmistrza, fryzjera, krawca czy aptekarza, którzy świadczyli swoje usługi w czasach austro-węgierskiej prowincji. Repliki te są dokładnym odwzorowaniem budynków, które datowane są właśnie na te czasy. Spacerując po Miasteczku Galicyjskim, warto zajrzeć również do żydowskiej karczmy z Orawki, by spożyć tutaj pyszny posiłek.

Dlaczego warto odwiedzić Nowy Sącz?

Co można zobaczyć w Sądeckim Parku Etnograficznym?

Sądecki Park Etnograficzny to kolejne miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić, będąc w Nowym Sączu. Tutaj nie ma żadnej repliki. W skansenie zobaczyć można bowiem autentyczne budowle, przybliżające nam temat zabudowy miast i wsi w minionych wiekach. W Sądeckim Parku Etnograficznym zobaczymy, w jakich warunkach żyli Górale Sądeccy, Pogórzanie, Lachowie i Łemkowie. Zorganizowano tutaj również zakątek cygański, przyciągający turystów rzucającymi się w oczy barwami. W skansenie odwiedzić można także ciekawe świątynie, w których spotykali się niegdyś wyznawcy trzech religii.

Jakie są inne atrakcje Nowego Sącza?

W Nowym Sączu warto zobaczyć, chociażby odrestaurowany dworzec kolejowy. Dzisiaj ruch pociągów w mieście jest znikomy. Należy wiedzieć jednak, że miasto może poszczycić się prawdziwym kolejowym dziedzictwem. O innych atrakcjach miasta przeczytać można również w artykule, umieszczonym na stronie https://www.zygmuntowska.pl/blog/top-10-atrakcji-w-nowym-saczu, gdzie omówiono m.in. zamek w Nowym Sączu oraz ciekawe atrakcje w pobliżu miasta.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Tomasz · 4 miesięcy temu
    W tamten weekend przejeżdżaliśmy ze znajomymi właśnie przez Nowy Sącz. Nie spodziewałem się, że jest to tak piękne miasto. Z pewnością tutaj wrócę, ponieważ nie udało mi się zobaczyć jeszcze wszystkich miejsc wymienionych w tym artykule. 😎