Dla kogo jest przeznaczony koncentrator tlenu?

Dodaj komentarz

Wiele schorzeń dotyczących chorób układu krążenia, oddechowego, a także chorób nowotworowych może upośledzać proces oddychania i prowadzić do deficytu tlenu w organizmie. Jest to stan bardzo niebezpieczny dla zdrowia, dlatego w takich sytuacjach koniecznością staje się korzystanie z urządzenia, jakim jest koncentrator tlenu. Jak działa i dla kogo jest przeznaczony koncentrator tlenu?

Koncentrator tlenu

Zasada działania koncentratora tlenu

Koncentrator tlenu jest specjalistycznym urządzeniem, który służy do produkcji powietrza o wysokiej 90% zawartości tlenu podawanego pacjentowi za pomocą maski lub systemu rurek. Urządzenie skutecznie wspiera w ten sposób proces oddychania i uzupełnia deficyt tlenu w organizmie.

Zasada działania generatora tlenu jest prosta, ponieważ pobiera on powietrze bezpośrednio z otoczenia. Następnie pobrana mieszanina gazów poddawana jest filtracji między innymi przez warstwy zeolitu absorbującego azot, w związku z czym produkowane powietrze jest silnie wysycone tlenem i nawilżone.

Dzięki swojej konstrukcji ten przenośny aparat tlenowy może produkować skoncentrowane powietrze cały czas, bez przerwy, co jest kluczowe dla pacjentów, którzy muszą być do niego podłączeni całą dobę. Dodatkowymi zaletami urządzenia jest mały rozmiar, wysoka skuteczność oraz możliwość korzystania w warunkach domowych.

Szybkość przepływu gazu, czas podłączenia do urządzenia są to parametry dobierane indywidualnie do rodzaju schorzenia oraz stanu zdrowia chorego przez lekarza prowadzącego.

Dla kogo jest przeznaczony koncentrator tlenu?

Koncentratory tlenu wykorzystywane są w dużej mierze przez placówki opiekuńcze, szpitale, a także domy prywatne. Urządzenia te są niezwykle przydatne w terapii osób z niewydolnością oddechową. Wśród dostępnych na rynku generatorów tlenu istnieją modele stacjonarne i przenośne, które są stosowane na szeroką skalę przez wszelakie służby ratownicze. Wśród schorzeń, które wymagają użycia koncentratora tlenu, wymienić można:

  • przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP)
  • mukowiscydozę
  • astmę oskrzelową
  • zwłóknienie płuc
  • zwłóknienie mięśnia sercowego
  • nadciśnienie i niedociśnienie tętnicze
  • śródmiąższowe zapalenie płuc
  • nowotwory, w tym rak płuc
  • niewydolność nerek
  • rehabilitację po zabiegach i operacjach

Wybór najlepszego aparatu tlenowego nie jest prosty, dlatego strona https://www.koncentratortlenu-ranking.pl może znacznie ułatwić to zadanie. 


Wybrane modele dostępne w sprzedaży

W ofercie sklepów rehabilitacyjnych na rynku można odnaleźć model Devilbiss Compact 5l lub 10l. Jest to model charakteryzujący się cichą pracą oraz niewielkimi wymiarami, koncentrator tlenowy jest łatwy w przenoszeniu ze względu na zamontowane na spodzie kółeczka. Obsługa urządzenia jest prosta, umożliwia ona regulowanie szybkości przepływu tlenu. Dodatkowo model posiada alarm niskiego poziomu tlenu. Koncentrator zapewnia wydajne i wygodne źródło bogatego w tlen powietrza.

Model Inogen One G3 to nowoczesne urządzenie przenośne, które oprócz wielu zalet takich jak wydajna, cicha praca oraz niewielkie wymiary, posiada także wbudowaną pojemną baterię, gwarantującą długi czas pracy nawet do 8 godzin, co umożliwia jego wygodne używanie także poza domem.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.