Co warto wiedzieć o uwielbianym przez nas sushi?

1 komentarz

Kuchnia japońska na stałe zagościła w sercach i na talerzach Europejczyków. Każdy z nas zapewne słyszał o potrawach ze Wschodu, a większość miała okazję spróbować charakterystycznych dań najpopularniejszej kuchni świata. Bogate w składniki odżywcze i witaminy potrawy wpływają pozytywnie na organizm człowieka, likwidując problem otyłości czy podwyższonego cholesterolu. To jeden z ważnych elementów, budujących sukces japońskiej kuchni na arenie międzynarodowej. Sushi, jedno z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych dań, to znak rozpoznawczy wielu knajpek czy restauracji, serwujących dania kuchni azjatyckiej. 

Sushi – to musisz wiedzieć

Przez wielu potrawa kojarzona jest z radosnymi spotkaniami w gronie znajomych i uświetnieniem wyjątkowych momentów, spędzanych z najważniejszymi dla nas osobami. Na gruncie takich nastrojów powstała marka Sushi Firends (https://www.sushifriends.com.pl), która przygotowuje sushi dbając o najmniejsze szczegóły. To wyjątkowa oferta przeznaczona dla tych, którzy charakter chwili lubią podkreślić wyjątkowym smakiem potraw i pełnią kolorów na talerzu. Żadna impreza nie może bowiem obejść się bez pysznego jedzenia, które rozwieje nudę tradycyjnych przystawek i skomponuje się z radosnymi chwilami, podkreślając ich wyjątkowość. Sushi Friends idealnie komponuje się z towarzystwem, w którym nuda to wytwór wyobraźni, a jakość serwowanego jedzenia buduje atmosferę spotkań.

Sushi nie jest potrawą, która powstawała wskutek prób i błędów najlepszych japońskich kucharzy. Wprost przeciwnie. To dzieło przypadku, który – jak często się okazuje – determinuje ludzkie losy. Jeszcze jakiś czas temu przekładanie ryb ryżem nasączonym w occie było skuteczną metodą ich konserwacji. Stąd też wywodzi się nazwa potrawy, oznaczająca dosłownie „kwaśny ryż”. Dziś kuchnie azjatyckie i europejskie serwują znacznie bardziej wzbogaconą wersję potrawy. Szyld fushion sushi, coraz częściej pojawiający się nad orientalnymi lokalami, wskazuje bardziej na nowoczesne podejście kulinarne, zainspirowane kuchnią Wschodu, niż na sztywne odwołanie do japońskich tradycji kulinarnych. Warto wiedzieć również, że podstawą sushi wcale nie musi być surowa ryba. Dużym powodzeniem cieszą również te przekąski, w których poddana ona została obróbce termicznej. Najważniejszym elementem składowym jest w tym przypadku ryż, doprawiony octem ryżowym, który nadaje mu specyficzny smak. Sushi należy zjadać w całości. Nadgryzanie, krojenie czy nabijanie na pałeczkę jest bowiem sprzeczne z etykietą przy stole. Ci, którzy nie przekonali się jeszcze do pałeczek, mogą zjeść sushi rękami, co nie będzie żadnym uchybieniem.

Jaki dodatek wybrać?

Sushi na ogół podaje się z sosem sojowym lub też z marynowanym imbirem. I to właśnie imbir potrafi zaskoczyć nawet największych sceptyków kulinarnych. Sól zostaje natomiast zastąpiona sosem sojowym. Warto pamiętać również, aby sushi popijać winem ze śliwek, zieloną herbatą lub wodą aloesową, która znakomicie gasi pragnienie. Inne napoje nie są raczej wskazane zwłaszcza, gdy posiłek zjadamy w typowej japońskiej restauracji. Tutaj z kolei warto siorbać nieco podczas popijania, co w kulturze japońskiej stanowi wyraz aprobaty dla umiejętności kulinarnych kucharza.

Odwiedź stronę Sushi Friends i zobacz promocje, które oferuje lokal. Sprawdź co pysznego znajduje się w limitowanym zestawie miesiąca, spróbuj i przeżyj prawdziwą ucztę smaków!

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Weronika · 4 miesięcy temu
    Super artykuł! Naprawdę potrafi zachęcić do zamówienia sushi . Nie jadłam go nigdy, bo nie jestem fanką smaków azji ale przyznam szczerze, ze chyba się przekonam i zamówię dla spróbowania dzisiaj.